Robotyka

Warsztaty robotyczne podzielone są na dwie części: fazę konstruowania oraz fazę programowania W pierwszej – konstruktorskiej, dzieci w oparciu o instrukcję budują wskazany przez prowadzącego model. W drugiej – fazie programowania na podstawie wskazówek prowadzącego, dzieci programują zbudowane wcześniej modele, tworząc z nich ruchome roboty.

Główne zalety Lego Education WeDo:

Dzieci konstruowanie, eksperymentowanie i zabawę:

- wprowadzane są w obszar nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych

- rozwijają kompetencje ruchowe związane z małą motoryką, poprzez nabywanie zręczności w układaniu specjalnie zaprojektowanych zestawów- rozwijają czynności umysłowe ważne w dalszej perspektywie dla uczenia się matematyki: poprzez działania konstrukcyjne, liczenie, pomiar- rozwijają umiejętności komunikacyjne; wzbogacając zasób słownictwa, tworząc wypowiedzi, opowiadając historie, wyjaśniając i interpretując zaobserwowane zjawiska- poznają i przyswajają proste pojęcia ze świata nauk ścisłych: matematyki, fizyki, mechaniki, informatyki- rozwijają zdolności naukowego myślenia: nabywają umiejętności formułowania wniosków opartych na obserwacji (poszukują rozwiązań, budują, testują, wnioskują)

- kształtują umiejętności społeczne

- rozwijają ciekawość świata

Główne zalety Lego Education Mindstorms

Dzięki połączeniu intuicyjności i łatwości konstrukcyjnej klocków LEGO, nawet małe dziecko może wkroczyć w fantastyczny świat robotyki. Każdy student ma możliwość zbudowania robota i napisania programu do jego sterowania.  Uczymy się jak korzystać z silników elektrycznych tak, aby nasz robot poruszał się w dowolnym kierunku. Dodatkowo, wyposażamy naszego robota w zmysły tak, aby widział przeszkody, rozpoznawał kolory i reagował na dźwięki.  To wszystko możemy osiągnąć poprzez wspaniałą zabawę i bez specjalistycznej wiedzy.