"Przygody Marka Wagarka"

„Marek – Wagarek”

- monodram dla dzieci o złych skutkach wagarowania
Aktor przekazuje przy pomocy muzyki, słowa, gestu, częstych zmian kostiumu i jego elementów, historię chłopca, ucznia IV klasy – który starał się być nad wiek samodzielny i poszedł tam gdzie nie powinien .... i co z tego wynikło.
A wynikło bardzo wiele… kłopotów !!!
Ważną cechą spektaklu jest wciągnięcie widzów w akcję sztuki. Dzieci biorą czynny udział w przygodach głównego bohatera, prowadzą dialog z Aktorem, komentują wydarzenia na scenie jednocześnie współtworząc klimat przedstawienia. Widzowie utożsamiają się z głównym bohaterem.
Są przecież w podobnym wieku i przeżywają podobne rozterki – właśnie takie, jakie ma Marek Wagarek.